Liczne atrakcje czekały na zwiedzających w czwartek już od godz. 10.00.
Do współpracy zaproszono leszczyńskie firmy oraz pracodawców, którzy przy rozstawionych na Rynku stoiskach, wspólnie z nauczycielami i uczniami, prezentowali zawody, w jakich kształcić się można w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie, zarówno na poziomie technikum, jak i branżowej szkoły I stopnia.

Przy stoiskach, a także na scenie można było wziąć udział w rozmaitych konkursach zawodowych. Dla uczestników imprezy przygotowano loterię fantową
z atrakcyjnymi nagrodami. Pomimo deszczu na Rynku licznie pojawili się uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Być może właśnie Dzień Zawodowca, jako impreza jedyna w swoim rodzaju pomoże im podjąć świadomą decyzję co do wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

W organizację Dnia Zawodowca chętnie zaangażowali się pracodawcy współpracujący z Zespołem Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie. Prezentowały się zakłady oraz firmy, w których uczniowie szlifują swoje umiejętności podczas praktyk, a później wielu z nich ma szansę na pracę.

Na  scenie  odbywały się   występy  artystyczne,  a  całą  imprezę  poprowadził  Jarosław Adamek, dziennikarz radia Elka.

Na kolejną edycję „Dnia Zawodowca” organizatorzy zapraszają w przyszłym roku. Już w tym natomiast zachęcają młodzież, by skorzystała z bogatej oferty kształcenia zawodowego - zwłaszcza w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie.Galeria zdjęć: