LAPBOOK O WIELKIEJ BRYTANII

Niezmiernie miło nam ogłosić, że bezapelacyjnie zwycięzcą szkolnego konkursu na anglojęzyczny lapbook o Wielkiej Brytanii została Dagmara Bosy z kl. 2AL. Jej praca cechuje się ogromną starannością i dużym artyzmem. Jest w pełni poprawna merytorycznie i językowo. Wasza koleżanka włożyła w tę pracę…

Czytaj więcej
SZKOLNY DZIEŃ FILOZOFII

W ostatni czwartek listopada obchodziliśmy „SZKOLNY DZIEŃ FILOZOFII”. Z tej okazji została przygotowana gazetka tematyczna, a po korytarzach spacerowali reprezentanci starożytnych szkół filozoficznych, którzy częstowali społeczność ZS nr 4 cukierkami wraz z sentencjami znanych myślicieli. Dodatkowo…

Czytaj więcej
CZYTANIE NA CZEKANIE

Dzisiaj ( 14.grudnia) Adrianna, Natalia i Weronika- uczennice klasy 3BL wraz z opiekunem p. Agnieszką Bareła wzięły udział we wspólnym wydarzeniu przygotowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Miejską Bibliotekę Publiczną; Leszczyńskie NGO i Młodzieżową Radę…

Czytaj więcej
"WIELKI KONKURS W 100. ROCZNICĘ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”

We wtorek 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Lesznie odbył się konkurs historyczny pt.: „Wielki konkurs w 100. Rocznicę powstania wielkopolskiego” Celem konkursu było upamiętnienie zwycięskiego czynu zbrojnego Wielkopolan, w 100. rocznicę powstania wielkopolskiego. W konkursie wzięły udzia…

Czytaj więcej
AKCJA KRWIODASTWA

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się XIV Ogólnoszkolna Akcja Oddawania Krwi.Ogółem krew oddało 42 osoby w tym; 35 naszych uczniów i uczennic - 5 naszych nauczycieli; Agnieszka Stachowiak, Ewa Rzetelska, Agnieszka Bareła, Monika Juraś i Damian Pluta oraz 2 osoby z poza szkoły. W dzisiejszej Akcji zebra…

Czytaj więcej
"Rewitalizacja- wejdź na wyższy level".

Dnia 05.12.2018r. w Ratuszu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród z rąk samego Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka w ramach konkursu: "Rewitalizacja- wejdź na wyższy level". Co najważniejsze I oraz II miejsce zajęły nasze tegoroczne maturzystki! I miejsce - Patrycja Bieńczak kl. 3…

Czytaj więcej
GALA WOLONTARIATU 2018

Działania Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie w dziedzinie promowania szkolnictwa zawodowego zostały docenione podczas tegorocznej edycji konkursu " Leszczyński Wolontariat Roku 2018" Dnia 5.12.2018r. podczas uroczystej galii Wolontariatu odebraliśmy podziękowania w…

Czytaj więcej
Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie

Już po raz trzeci prezydent Łukasz Borowiak zaprosił przedstawicieli leszczyńskich organizacji pozarządowych na przedświąteczny koncert. W tym roku po uroczystej gali zaśpiewał Łukasz Zagrobelny. W Lesznie działa ok. 360 organizacji pozarządowych. Te, które w roku 2018 obchodziły swoje jubileusze ot…

Czytaj więcej
Zbiórka dla schroniska w Henrykowie

Dnia 30 listopada 2018 r. już po raz trzeci dostarczyliśmy dary do schroniska w Henrykowie. Dzięki prowadzonej przez nas zbiórce, a także Państwa hojności możemy pomagać zwierzakom. Serdecznie dziękujemy klasie 1e,1BT,2a,2b,2f, 2AL,2CT,3f,3BL,4AT które włączyły się w akcję. Byliśmy pozytywnie zaskoc…

Czytaj więcej
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI

Dwadzieścia cztery osoby z całego regionu wystartowały w VII Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim organizowanym przez Zespół Szkół nr 4 w Lesznie. W tym roku motywem przewodnim była dżungla. Adepci sztuki fryzjerskiej mieli ponad godzinę na przygotowanie swoich inspiracji. Efekt końcowy był piorunuj…

Czytaj więcej
Andrzejki

W dniu dzisiejszym ( 30 listopada) Samorząd Uczniowski zorganizował niespodziankę dla uczniów - cukierki, wróżby lub...niespodzianki. Szczęśliwcy wylosowali dzień bez pytania lub dzień bez oceny negatywnej☺️ Dziękujemy za wspólną zabawę andrzejkową!

Czytaj więcej
Bitwa na poduszki

Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana "Bitwa na poduszki" zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W bitwie brało udział 16 klas. Celem zabawy była integracja i dobra zabaw przy zachowaniu kultury osobistej. Po zaciekłej walce wyłoniliśmy zwycięzców: I MSC- KLASA II…

Czytaj więcej
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "FRASZKA"

piątek 23 listopada uczniowie ZS nr 4 po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży…

Czytaj więcej
UROCZYSTOŚĆI POD POMNIKIEM

Święto Niepodległości w Lesznie zainaugurowała msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele p.w. św. Antoniego. Następnie pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości odbyła się tradycyjna manifestacja patriotyczna, w której udział wzięli mieszkańcy, władze samorządowe, służ…

Czytaj więcej