Podczas stażu uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych z zakresu fryzjerstwa oraz kosmetyki, której podstaw uczyli niemieccy fryzjerzy. Dla uczniów była to więc okazja, aby nie tylko doskonalić umiejętności fryzjerskie takie jak cięcie, farbowanie, nawijanie włosów na wałki czy też wykonywanie upięć, ale także możliwość nauczenia się zupełnie nowych rzeczy z zakresu kosmetyki: regulacji brwi, makijażu dziennego i wieczorowego czy też nakładania maseczek pielęgnacyjnych.

Podczas spotkań podsumowującego zwrócono szczególną uwagę na umiejętności i kompetencje, jakie uczniowie nabyli dzięki zagranicznym praktykom.

Stażyści podzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie stażu. Wszyscy są zdania, że udział w zagranicznej praktyce wiąże się z dużymi korzyściami i daje możliwość wzbogacenia swojej wiedzy. Każdy uczeń docenił przede wszystkim fakt, iż mógł pracować w bardzo dobrze wyposażonej pracowni pod okiem świetnych nauczycieli, którzy w przyjazny sposób starali się przekazywać im wiedzę, co stanowiło dla nich dodatkową motywację. Wielu uczniów stwierdziło, że dzięki stażowi mogli ćwiczyć te umiejętności, które nie zawsze mogą wykonywać w salonach fryzjerskich. Uczniowie podkreślali także, że nauczyli się wykonywać znane im już dobrze czynności fryzjerskie zupełnie nowymi metodami, których nigdy wcześniej nie stosowali.

Była to także doskonała okazja, aby wręczyć uczniom zaświadczenia, a także podziękować rzemieślnikom za umożliwienie uczniom wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Oprócz zaświadczeń, wręczono uczniom także dokumenty Europass Mobilość. W spotkaniach udział wzięli uczniowie, ich rodzice, rzemieślnicy oraz przedstawiciele WIR w Poznaniu.

Wyjazd z pewnością dał uczniom wiele dobrego umożliwiając im m.in. podniesienie kompetencji zawodowych i kulturowych oraz zwiększając tym samym ich szanse na rynku pracy. 

 Galeria zdjęć:Załączniki: