STAŻ DLA UCZNIÓW STOLARSTWA

Dnia 28 kwietnia 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja na staż dla uczniów stolarstwa, który będzie odbywał się w terminie 18.09-08.10.2022 r. w Centrum Kształcenia w Götz działającym przy Izbie Rzemieślniczej w Poczdamie.

Czytaj więcej
STAŻ DLA UCZNIÓW FRYZJERSTWA

Dnia 28 kwietnia 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja na staż dla uczniów fryzjerstwa, który będzie odbywał się w terminie 09-29.10.2022 r. w Centum Kształcenia i Technologii w Wetzlar, działającym przy Izbie Rzemieślniczej w Wiesbaden.

Czytaj więcej
CZAS NA STAŻ

Projekt ,,Czas na staż’’ realizowany będzie w okresie grudzień 2019 – listopad 2022 w konsorcjum z czterema szkołami z województwa wielkopolskiego: Zespołem Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie, Zespołem Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu, Rzemieślniczą Szkołą Zawodow…

Czytaj więcej
WYSTAWA - „CIEKAWA HISTORIA...”

Biblioteka Szkolna przygotowała wystawę związaną z historią oraz kulturą regionu, a także tradycją naszej Szkoły. Wystawa została podzielona na dwie części powiązane ze sobą tematycznie.

Czytaj więcej
SZKOLNY PROJEKT NAUKOWY 11 LISTOPADA

11 listopada 1918 r., Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi…

Czytaj więcej
SPOTKANIE Z POETĄ

Jesienny wiatr przywiał nam na Kurpińskiego 2 poezję, a wraz z nią do naszej szkoły dotarł zaproszony w ramach corocznej akcji Poetycki Listopad organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną sługa lirycznej Muzy - poeta Dariusz Pawlicki.

Czytaj więcej
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKLONYCH

Po raz kolejny w naszej Bibliotece szkolnej październik roku szkolnego 2021/2022 obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem zaplanowanych akcji było zwrócenie uwagi na ważną rolę biblioteki dla życia szkoły i nauki, rozwijania pasji czytelniczych oraz twórczych naszych uc…

Czytaj więcej
KONKURS #PANTADEUSZ

Nasze uczennice z klasy 3AL – Zuzanna Sadowska i Roxana Bzdęga zakwalifikowały się do finałowej rozgrywki konkursu recytatorskiego „#PanTadeusz” organizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj więcej
OBCHODY MMBS W NASZEJ BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W tym roku szkolnym Święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzimy 22 października (w piątek). Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną na uroczyste świętowanie do naszej Biblioteki, w której przewodniczyć nam będzie hasło: „Zaczytani w kolorach jesieni”.

Czytaj więcej